Зеленський зустрівся із муфтіями: говорив про Донбас і Крим

Новообраний президент Володимир Зеленський 2 травня зустрівся із муфтіями і заявив, що він «прагне єдності України» і має надію, що релігійні лідери цьому сприятимуть».

Про це на своїй сторінці у Facebook написав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов.

Ісмагілов зазначив, що був запрошений помічницею Зеленського на зустріч менше ніж за годину після своєї публікації, у якій поцікавився можливістю такої зустрічі.

«Я у своєму слові підкреслив важливість тих височайших релігійних прав та свобод, що задекларовані в Конституції та законах Україні, активну участь мусульман в захисті єдності та свободи України, нашу позитивну роль в розбудові громадянського суспільства, активну благодійницьку діяльність, та відкритість до міжрелігійного діалогу та співпраці з українцями інших світоглядних позицій», – пише він.

На зустрічі розповідали про арешти і порушення прав і свобод мусульман на окупованих територіях Криму і Донбасу.

У відповідь Зеленський підкреслив, що «прагне єдності України та українського суспільства», закликає всіх до миру і сподівається, що релігійні лідери цьому сприятимуть.

Крім цього, переможець виборів зауважив, що треба залучати інвесторів, зокрема і з мусульманських країн.

Саїд зауважує, що найбільше здивувала швидкість реакції команди Зеленського щодо проведення зустрічі та «надзвичайна відкритість пана Зеленського, що майже дві години спілкувався з нами і вислухав кожного».

Нагадаємо, 30 квітня Зеленський зустрівся з предстоятелем Православної церкви України (ПЦУ) митрополитом Епіфанієм, пізніше – з Онуфрієм.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *