Турчинов тягне до суду журналістів, які приписали його родині 1200 пунктів обміну валют

Високопосадовець заперечує зв’язок своєї родини з напівлегальним фінансовим бізнесом

Секретар Ради Національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов подав до суду на медіахолдинг ТРК «Люкс» (до його складу входять «24 Канал», національна мережа радіостанцій «Радіо Люкс» і «Радіо Максимум»), журналістів-розслідувачів Дениса Бігуса і Надію Бурдєй, а також Інтернет-видання «Українська правда» і вимагає спростування недостовірної інформації.

Як стало відомо «Главкому», відповідне провадження 4 вересня відкрив Печерський райсуд Києва.

У суді Турчинов оскаржує свою причетність до діяльності фінансових компаній ТОВ «Абсолют Фінанс», ТОВ «Магнат», ТОВ «Октава Фінанс» та їх власників, а також впливу на податкові органи з метою ухилення від сплати податків вищезазначеними компаніями.

Мова йде про журналістське розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», яке вийшло в ефірі 24 каналу на початку травня 2017 року. Також воно було продубльовано на сайті «Української правди».

Таким чином, секретар РНБО домагається спростування конкретних згадок його прізвища, зокрема, тверджень, що пункти обміну валют («Абсолют Фінанс», «Магнат», «Октава Фінанс»), записані на наближених до нардепа «Народного фронту» Руслана Лук’янчука та голови РНБО Олександра Турчинова. Ще не влаштовує позивача теза про «третину цих валютних пунктів, які не здають податкову звітність, тобто обсягу сплачених ними податків і тримається на чесному слові народного депутата та голови РНБО».
Додамо, що Печерський райсуд Києва  ще 17 липня залишив без руху позовну заяву Олександра Турчинова, оскільки той не повністю сплатив судовий збір.

Як відомо, журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» з’ясували, що пункти обміну валют фінансових компаній «Абсолют фінанс» та «Магнат», записані на співмешканку нардепа Лук’янчука Ілону Бродовську, всупереч вимогам законодавства, здійснюють обмін валют без касових апаратів, а відповідно – без надання автоматичної податкової звітності до ДФС.

Сам офіс компанії сім’я Бродовської отримала від тещі голови РНБО Олександра Турчинова Тамари Белиби. Окрім цього, в офісі прописана ще одна валютообмінна компанія – «Октава Фінанс» – з ідентичним до компаній Бродовських веб-сайтом та тим самим головним бухгалтером. Директор «Октави Фінанс» очолює ще одну компанію з обмінного бізнесу, що прописана за адресою найдавнішого родинного офісу Турчинових-Белиб на вулиці Турівській у Києві.

Як раніше повідомляло видання «Наші гроші» , дружина Лук’янчука Мирослава є бізнес-партнеркою матері Турчинова Валентини, його дружини Ганни Турчинової та тещі секретаря РНБОУ Тамари Белиби по ТОВ «Інститут економіки і права».

Лише за офіційними даними Національного банку, компанії «Магнат», «Октава»  та «Абсолют»  володіють понад 1200 обмінними пунктами з трьох з половиною тисяч легальних обмінників України.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *