Спецслужби РФ погрозами та шантажем намагалися завербувати мешканку Хмельниччини, – СБУ

Викрито чергові спроби вербування українців спецслужбами РФ для здійснення розвідувальної діяльності на шкоду державній безпеці.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Так представники ФСБ у пункті пропуску «Станиця Луганська» без пояснення причини затримали мешканку Хмельницької області, яка поверталась від родичів з тимчасово окупованої території Луганщини. При цьому представники іноземної спецслужби через погрози та шантаж спробували схилити жінку до негласного співробітництва. Від неї вимагали збирати інформацію, зокрема, про розміщення військових об’єктів у регіоні», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, після повернення додому жінка звернулася до СБУ та надала детальні свідчення щодо всіх обставин свого вербування та поставлених завдань.

«Згідно зі ст. 111 Кримінального кодексу України державна зрада карається позбавленням волі строком до п’ятнадцяти років. Однак, враховуючи те, що громадянка України не виконала злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявила правоохоронцям про свій зв’язок з ними та отримане завдання, суд задовольнив клопотання органів слідства і звільнив її від кримінальної відповідальності», – додали у відомстві.

Нагадаємо, збройні формування посилюють підрозділи своїх військ на Донбасі за рахунок призначення на первинні офіцерські посади випускників російських вищих військово-навчальних закладів.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *