Розвідка США: Росія може створити ракету з необмеженою дальністю польоту уже за шість років

Російська ядерна ракета з так званою необмеженою дальністю польоту буде готова протягом наступних шести років.

За даними американської розвідки, це станеться у швидші терміни, ніж очікувалося раніше, повідомляє CNBC.

На прогноз не впливає те, що Кремль досі ще не має жодного успішного випробування такої ракети, стверджують джерела, які знають американський звіт.

Зокрема, йдеться і про вибух ракети «Буревісник» в Архангельській області, внаслідок якого загиннуло п’ятеро учених. 

Американська розвідка встановила, що вибух 8 серпня стався під час місії по порятунку загубленої ракети з океанського дна.

Нагадаємо, у березні президент РФ Володимир Путін заявив, що його країна працює над розробкою кількох нових гіперзвукових озброєнь, а також над «Буревісником». 

Путін заявив, що ця ракета працює на ядерній енергії і має необмежену дальність польоту.

«Буревісник», який також відомий як Skyfall, пройшов випробування один раз на початку цього року, а до цього зброя була протестована чотири рази в період з листопада 2017 року по лютий 2018 року, кожен з яких був невдалий.

Найдовший випробувальний політ тривав трохи більше двох хвилин, при цьому ракета пролетіла 22 милі до того, як втратила контроль і зазнала аварії. Найкоротше випробування тривало чотири секунди. 

Випробування показали, що ядерне серце крилатої ракети не вдалося запустити, і, отже, зброя не змогла досягти необмеженого польоту, яким Путін хвалився.

Путін стверджував, що «непереможна» зброя має доведену спроможність. Однак CNBC у березні повідомила, що Кремль лише працює над декількома видами такої зброї, оскільки ще не має успішного тесту і занадто дорога для розробки.

Раніше повідомлялося, що вперше з моменту закінчення дії договору про ракети середньої і меншої дальності, США здійснили випробування наземної крилатої ракети дальністю понад 500 км.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *