Порошенко заявляє, що Україна перебуває на фінішній прямій щодо отримання автокефалії УПЦ

Можна чітко говорити про те, що Україна вийшла на фінішну пряму щодо ухвалення рішення про єдину помісну православну церкву.

Про це на зустрічі з екзархами з Константинополя, яку транслювали в ефірі на телеканалі ZIK, сказав президент України Петро Порошенко.

«Приємно, що Господь почув наші молитві і варто зазначити, що за останні три роки ми спільно пройшли цей шлях. І в рамках цього шляху ми можемо сказати, що вийшли на фінішну пряму, що є надзвичайно приємною новиною», – зазначив він.

Президент наголосив, що українці з нетерпінням чекають, щоби єдина помісна православна церква прийшла в Україну. Щоб вона була символом об’єднання країни і миру, а також віри і Української держави.

«Надзвичайно важливо, щоб ми мали ще один великий державотворчий фундамент як помісна православна церква. Тому я хотів би подякувати вашому Високопреосвященству за великий особистий внесок, який ви зробили для того, аби ця подія наблизилася. Тому що зараз ми віримо, що вона точно стане можливою. Хоча я чітко розумію, що це нелегкий шлях і треба пройти випробування не лише Україні та багатостраждальному православному українському народу, а й Синоду Вселенського патріархату», – вважає гарант.

За його словами, він дуже вражений єдністю, яку всі архієреї Вселенського патріархату продемонстрували під час обговорення питання об’єднання української церкви і ухвалення такого рішення.Нагадаємо, раніше речник Київської патріархії архієпископ Євстратій заявив, що після томосу Київський патріархат висуватиме кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *