Поліцейські незаконно затримали оператора на стадіоні в Черкасах

У місті Черкаси 19 травня поліцейські незаконно затримали оператора місцевого каналу під час масової бійки на стадіоні. У сутичці взяло участь 200 осіб, з яких 30 правопорушників було затримано, зазначив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Дмитро Томіленко на Facebook.

«Із камерою я фактично опинився в епіцентрі подій, знімав затримання правопорушників. Аж раптом почув: «Пакуйте и его». Не встиг збагнути що до чого, а мені вже заламали руки й кинули на землю. При собі мав бейдж, на якому чітко було зазначено, що я журналіст. Також при собі мав журналістське посвідчення, про що неодноразово сказав поліцейським. Та правоохоронці абсолютно не зважали і не мали бажання перевіряти документи», – розповів затриманий.

Після цього поліцейські заштовхнули оператора в автозак, де провели догляд особистих речей. За його словами, звільнитися йому вдалося після допомоги колег з телеканалу «Інтер», які підняли шум навколо затримання журналіста. Внаслідок цього правоохоронцям довелося відпустити затриманого.

«Сергій Єфімов зізнається, що спершу хотів подати скаргу на дії правоохоронців. Адже в тій ситуації були всі можливості з’ясувати, що затримують журналіста, який виконує професійні обов’язки», – написав голова НСЖУ.

Проте він вирішив не подавати скаргу, після того, як поліцейські вибачилися перед ним.

Нагадаємо, у місті Суми прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень працівниками Національної поліції. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *