Мей готується перенести повторне голосування за угоду по Brexit

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей готується перенести повторне голосування в парламенті за угодою про умови Brexit на кінець лютого, що неминуче призведе до продовження дії статті 50 Лісабонського договору про Європейський Союз, яка встановлює регламент і терміни виходу королівства з ЄС

За даними The Daily Telegraph, заплановане на 14 лютого голосування в Палаті громад не відбудеться й тепер визначається нова дата в кінці місяця.

Читайте також: Великобританія підготувала план евакуації Єлизавети ІІ на випадок заворушень після Brexit

Зазначається, що  головний партійний парламентський організатор Джуліан Сміт висловив побоювання, що спікер нижньої палати парламенту Джон Беркоу може спробувати підірвати плани уряду і сприяти проведенню голосування в більш ранній термін.

Раніше The Daily Telegraph повідомляла, що члени британського уряду таємно обговорили план відтермінування дати Brexit на вісім тижнів – до 24 травня. Мей же вважає неприпустимим перенесення Brexit і обіцяє, що вихід країни з ЄС відбудеться, як і було заплановано, 29 березня.

Що треба знати про Brexit?Це вихід Великобританії зі складу ЄС. Референдум з цього питання відбувся 23 червня 2016 року. За вихід з Євросоюзу проголосувало 51,9% підданих, за те, щоб залишитись у складі ЄС висловилось 48,1% осіб, які взяли участь у волевиявленні.

Коротко про те, що нині відбувається з Brexit:

  • 13 листопада 2018 року представники Великобританії та ЄС погодили проект тексту угоди щодо виходу країни зі складу Євросоюзу. Наступний крок мав бути за британським урядом, а опісля документ повинні були розглянути парламенти обох сторін;
  • 25 листопада лідери 27 країн-членів ЄС підтримали угоду про вихід Великобританії з Євросоюзу;
  • 14 січня 2019 року не підтримала Brexit Палата лордів (верхня палата британського парламенту), а 15 січня проти сказала більшість депутатів Палати громад (нижня палата):
  • 16 січня парламент Великобританії проголосував проти вотуму недовіри до уряду консерваторів на чолі з прем’єр-міністром Терезою Мей. За відставку уряду проголосували 306 парламентарів, проти – 325. Різниця становила всього 19 голосів;
  • Приблизно 40 членів уряду Великобританії заявили про готовність піти у відставку у разі неможливості голосувати за план, який передбачає недопущення Brexit без угод;
  • 20 британських міністрів та членів уряду таємно зустрілися у парламенті, аби розробити план, який не допустить Brexit без угоди.
  • Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей захотіла відновити переговори з ЄС щодо угоди про вихід, щоб отримати підтримку документа у британському парламенті. У Євросоюзі відмовили.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *