Україна має намір встановити пункт СММ ОБСЄ в Керчі

Представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук запропонував встановити пункт спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в місті Керчі в анексованому Росією Криму.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на Facebook, зазначивши, що Марчук звернувся до ОБСЄ з пропозицією негайно розпочати постійний моніторинг безпекової ситуації в акваторії Керченської протоки, Азовського і Чорного морів.

«Марчук нагадав, що мандат СММ ОБСЄ розповсюджується на всю територію України, отже, і на Крим, і на ділянки українсько-російського кордону. І запропонував встановити постійний пункт моніторингу СММ ОБСЄ в Керчі», – написала Геращенко.

Представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ додала, що після пропозиції Марчука про встановлення пункту спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в місті Керчі представники російської сторони продемонстрували неготовність до конструктивних кроків та компромісів.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна готує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку.