Справа про держзраду Януковича. Суд завершить розгляд до 1 серпня

Оболонський райсуд Києва має намір завершити розгляд справи екс- президента Віктора Януковича, звинуваченого в держзраді, до 1 серпня.

Про це заявив головуючий у колегії суддя Владислав Дев’ятко, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

«Суд визначає остаточну дату дебатів – 30 і 31 липня 2018 року. Резервна дата – 1 серпня«, – йдеться в заяві.

При цьому підкреслимо: таке рішення суду викликало протест з боку захисту Януковича – адвокат Віталій Сердюк зажадав щонайменше 5 місяців для підготовки до дебатів, зауваживши, що «цей термін ще треба буде узгодити з Януковичем».

Втім, Дев’ятко, пославшись на завантаженість суду, підкреслив, що у разі відмови адвокатів брати участь у дебатах, Януковичу буде наданий держзахисник.

Разом з тим, зауважимо: під час засідання 6 червня суд допитав у якості свідка захисту колишнього старшого офіцера Військово-морських сил Андрія Раппопорта, який під час анексії Криму Росією був помічником командувача ВМС з особливих доручень, за словами якого, «під час захоплення півострова Міністерство оборони не давало команд здійснювати озброєну відсіч російським військовим«.

Нагадаємо, екс-командувач внутрішніх військ МВС України Станіслав Шуляк під час допиту розповів, що російські війська, про які колишній президент Віктор Янукович просив Володимира Путіна, повинні були розміщуватись по всій території України.