Росія звинуватила Україну в порушенні Будапештського меморандуму

Глава МЗС РФ Сергій Лавров на щорічній підсумковій прес-конференції в Москві заявив, що це Україна, а не Росія, порушила умови Будапештського меморандуму.

Про це повідомляє УНІАН.

«Ми багато разів відповідали на питання, в тому числі за Будапештським меморандумом 1994 року, згідно з яким Україна відмовилася від ядерної зброї, а Росія зобов’язалася не застосовувати ядерну зброю проти України. Я нагадаю, ми так і не застосовували і не погрожували ядерною зброєю Україні, тому ніякого порушення Будапештського меморандуму не відбулося», – заявив Лавров.

При цьому глава МЗС РФ перевів всю відповідальність за невиконання Будапештського меморандуму на Україну, нагадавши, що тодішня влада взяла на себе зобов’язання не «заохочувати расистські, неонацистські, ксенофобські тенденції, а те, що сталося після Майдану, було грубим порушенням цих зобов’язань наших українських сусідів».

Нагадаємо, в Державній Думі Російської Федерації ініціюють денонсацію одного з ключових договорів, який передбачає обопільне визнання кордонів, пишуть російські ЗМІ.