НАБУ почало розслідувати будівництво житла для військових

Національне антикорупційне бюро України підозрює командування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) та військової частини 195 Центральної бази ДССТ в корупційних діях під час будівництва житла для військових, повідомили "Наші гроші".

Наразі НАБУ вважає, зо інвестиційна угода між частинами 195 Центральної бази ДССТ та ТОВ "Фонд девелопмент груп" щодо будівництва житлового комплексу для військовослужбовців на вул. Магнітогорська, 5 у Деснянському районі Києва має незаконну складову.

Через це була відкрита справа за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу – розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем.

Справа у тому, що на території 8 га неподалеку від станції метро "Лісова", що належать військовим, ДССТ, збудують 10 будинків по 25 поверхів. Забудовник планує побудувати ще й паркінги, зони барбекю, спортзали. Загалом з’явиться 4455 квартир, з яких військові отримають лише 150 (3,3%). При цьому експерти вважають, що військові повинні були отримати не менше 10%-15%, що відповідало б ринковим нормам.

Дивним ще є той факт, що засновником ТОВ "Фонд девелопмент груп" є "Омніа трейдінг лтд" зі Сполученого Королівства, директором якого є Вікторія Гречана.

Ця жінка також фігурує у декількох інших будівельних фірмах. Одна з них ТОВ "Фортабуд" за подібною схемою будує житловий комплекс "Чарівне місто", що здійснюється під егідою державної корпорації "Укрбуд", президентом якого був теперішній нардеп з фракції "Воля народу" Максим Микитась. Додамо, що проектувальником військового житла на вул. Магнітогорська, 5 є "Укрбуд девелопмент", яка належить Микитасю.