Львівська тютюнова фабрика знову намагалася “зекономити” на акцизі, – ЗМІ

Органи Державної фіскальної служби в Донецькій області під час обшуку на складах компанії, яка займається оптовою торгівлею тютюновими виробами, виявили понад 400 пачок сигарет з акцизними марками, що призначалися для більш дешевої тютюнової продукції.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Під час обшуку в складських приміщеннях виявлено 452 тисячі пачок сигарет з фільтром в асортименті, обклеєних марками акцизного податку, отриманими для маркування іншого виду тютюнових виробів, які оподатковуються за меншими ставками, внаслідок чого занижено податкове зобов’язання із акцизного податку на суму понад 3,5 млн  гривень, – повідомляють територіальні органи ДФС у Донецькій області.

Раніше Львівська тютюнова фабрика вже відзначилася в подібних порушеннях.

У 2015 р на херсонському складі ЛТФ також були виявлені пачки сигарет з “неправильними” акцизними марками. Але тоді вилучена партія була в десятки разів менше – 15,5 тис. пачок.

“Великі виробники – транснаціональні корпорації, які працюють на тютюновому ринку – уникають подібних махінацій. Останній найбільш гучний випадок був пов’язаний саме з Львівською тютюновою фабрикою – коли дослідження ДФС показало, що на пачки з цигарками клеїли акцизні марки для більш дешевих сигарил. Це ухилення від оподаткування, були відкриті кримінальні справи”, – згадує голова правління Центру громадської представництва “Життя”, антитютюновий активіст Андрій Скіпальський.
Ще одним підозрюваним, за словами експерта, може бути донецька фабрика “Хамадей”, яка працює на окупованих територіях і виробляє контрафактну продукцію.

“За подібні порушення потрібно відбирати ліцензію на виробництво тютюнової продукції”, – упевнений Скіпальський.

У свою чергу голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль прямо назвав Львівську тютюнову фабрику одним з основних постачальників тютюнової контрабанди з України в країни Євросоюзу.