Кияни пробудуть без гарячої води ще щонайменше 2 тижні

Повернути гарячу воду жителям Києва зможуть не раніше, як через два тижні.

Такий висновок можна зробити із заяв профільного заступника мера Києва Петра Пантелєєва, передає Українська правда.

За словами чиновника, відновити гаряче водопостачання зможуть лише після укладання мирової угоди з НАК «Нафтогаз», а це можливо лише після 10 жовтня.

«10 жовтня, після засідання суду, ми зможемо підписати цю мирову угоду, і тоді – відновити постачання гарячої води та почати опалювальний сезон», – цитує Пантєлєєва прес-служба Київської адміністрації.

Пантелеєв додав, що текст мирової угоди з НАК «Нафтогаз» уже напрацьований, наразі  його узгоджують всі зацікавлені сторони.

Як пояснила виданню прес-секретар Пантелеєва Юлія Грамотна, після рішення суду «КП «Київтеплоенерго» зможе підписати договори на поставку газу.

«На 10 жовтня запланований суд. Якщо засідання не перенесеться, сподіваємося, що 10 жовтня буде ухвала суду. Вона дасть змогу підписати договори на постачання природного газу, і лише після цього ми отримаємо газ і зможемо розгортати систему теплогенерації, прогрівати систему», – сказала вона.

На прохання уточнити, коли можуть бути підписані договори на поставку газу, Грамотна сказала: «Упродовж 2-3 днів (після рішення суду – Ред.)».

Вона також нагадала, що на запуск системи тепло генерації Києва потрібно мінімум 5 днів. Таким чином, щонайменше до 17 жовтня кияни ще будуть без гарячої води.

Нагадаємо, напередодні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що уряд допомагає київській владі до кінця поточного тижня вирішити проблеми щодо забезпечення жителів столиці гарячою водою.