Епіфаній: УПЦ МП продовжить існувати в Україні

Предстоятель нової незалежної Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що у ПЦУ розуміють, що в Україні буде і в подальшому існувати УПЦ МП і буде багато бажаючих залишатись там.

Про це він сказав в інтерв’ю Deutsche Welle.

«Ми розуміємо, що в Україні буде в подальшому існувати Російська Православна Церква і буде багато бажаючих залишатись там, але ми проти цього нічого не маємо. Всі повинні обирати свій релігійний центр добровільно. Архієрей з єпархією чи священник з громадою повинні визначитися. Якщо вони на загальних зборах вирішують, що хочуть добровільно долучитися до новоствореної ПЦУ, відповідно звертаються до нас, і ми приймаємо їх вже у нашу структуру єдиної ПЦУ», – наголосив Епіфаній.

Він також додав, що після Об’єднавчого Собору двері ПЦУ відкриті для всіх православних України.

«Ми запрошуємо всіх представників, які зараз знаходяться в лоні Російської Православної Церкви, щоб вони приєдналися до незалежної ПЦУ. Якщо говорити про певну стратегію, то вона повинна будуватися на євангельських засадах любові, миру, порозуміння, братської взаємоповаги», – сказав митрополит.

Нагадаємо, раніше предстоятель незалежної помісної Православної церкви України митрополит Епіфаній заявляв, що офіційне підписання Томосу Вселенським патріархом пройде 5 січня 2019 року. А 6 січня після божественної літургії Томос про автокефалію буде вручено митрополиту Української православної церкви.