Держава показує повну недієздатність – експерт про масове отруєння дітей

Українські посадовці показують повну недієздатність у питанні з’ясування причин масового отруєння дітей, що мало місце останнім часом у різних містах. Або ж вони не бажають інформувати населення про причини отруєнь.

Про це заявив на прес-конференції екс-радник міністра з надзвичайних ситуацій Костянтин Гринчук, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За його словами, попри запевняння представників відповідних державних інспекцій в тому, що держава володіє кращими фахівцями та лабораторіями, впродовж доби так і не було визначено отруйну речовину.

«Ми побачили один вертоліт з нашим прем’єр-міністром, міністром охорони здоров’я, яка вийшла, руками порозводила – нічого не знаємо, нічого не бачили», – сказав Гринчук.Він вбачає кілька причин цьому. Перше – в Україні фактично ліквідований мораторій на різного роду перевірки. Друге – ліквідація відповідних інспектуючих організацій під виглядом боротьби з корупцією. А третє – інспекційні структури, наголошує Гринчук, не повинні перебувати в підпорядкуванні тих, кого вони мають нібито перевіряти.

«Тобто ми не боремося з корупцією, ми приймаємо неправильні державні рішення про те, що держава все-таки самоусувається від виконання своєї ролі як такої», – заявив Гринчук.

За його словами, розглядаючи подібного роду отруєння, потрібно враховувати також, що в країні йде війна. При цьому, зауважує Гринчук, у країні знищена система громадянського захисту, а точніше, з огляду на особливий період, система цивільної оборони.